Liuks prekės 5 Liuks prekės 4 "Liuks Liuks prekės 7

Perkant daugiau nei už 29.00Eur - pristatymas nemokamas!

Ekologiškas raudonųjų palmių aliejus Ölmühle Solling, 250 ml

Būkite pirmas aprašęs šią prekę

Būsena: Prekyboje

7,51 €

Raudonųjų palmių aliejus turtingas vitaminais E ir A, atsparus karščiui.

Raudonųjų palmių šalto spaudimo aliejus spaudžiamas iš palmių (Elaeis guineensis) vaisių minkštimo. Jis nerafinuojamas ir nedezodoruojamas, todėl išlaiko savo natūralią oranžinę spalvą, specifinį kvapą ir skonį.

Energetinė vertė (100 g) 900 kcal/3700 kj.
Aliejus suskystėja temperatūroje virš 24oC.
Atidarius laikyti šaltoje vietoje ir sunaudoti per keturias savaites.

Raudonųjų palmių vaisiai yra turtingiausias natūralus šaltinis karotenoidų, kurie žmogaus organizme virsta vitaminu A. Be to, kadangi karotenoidų įsisavinimui yra svarbūs riebalai, palmių aliejus yra labai dėkingas produktas.
100 g raudonųjų palmių aliejaus yra 52 mg karotenoidų, rekomenduojama paros norma 800 µg arba 0,8 mg/100 g. Raudonųjų palmių aliejus taip pat geras vitamino E šaltinis: alfa-tokoferolio turi 17,6 mg/100 g, tokotrienolių 36 mg/100 g (detalesnė informacija apie sudėtį pateikta žemiau).

Raudojųjų palmių aliejaus apie 50% sudaro sočiosios, apie 39% mononesočiosios riebiosios rūgštys, todėl jis atsparus karščiui ir tinka gaminti maistą aukštoje temperatūroje. Dažniausiai naudojamas daržovėms, makaronams ir ryžių patiekalams gardinti, taip pat kepiniams ir kepimui. Palmių, kaip ir kokosų, aliejus yra puikus pakaitalas hidrintiems riebalams konditerijoje.

Naudojamas ir odos priežiūrai - daugiausia dėl vitamino A. Turėkite omenyje, kad suteikia laikiną gelsvą atspalvį. Kosmetikos pramonėje naudojamas kaip natūralus emulsiklis.

Aliejus būna skaisčiai oranžinės spalvos, tačiau gali būti ir su šviesiomis dėmelėmis. Tai riebalų kristalai. Kristalizavimosi metu iš riebalų kristalų išsiskiria natūralios dažomosios medžiagos (karotenoidai). Riebalai yra šviesesnės spalvos ir kristalizuoti. Dėmelės visiškai išnyksta, kai palmių aliejus pašildomas. Testas: su plaukų fenu pašildyti stiklainį, dėmelės išnyksta. Jei pašildysite tik vieną pusę, dėmelės liks tik kitoje pusėje - taip galima geriau palyginti.
Gamintojas: Ölmühle Solling

Kilmės šalis: Vokietija

Daugiau foto

Plačiau

Kolumbijoje užaugintas, Vokietijoje pagamintas ir sertifikuotas ekologiškas produktas. Kokybė, o ne kiekis – toks "Ölmühle Solling" devizas. Nuo 1995 m. Gudrun ir Werner Baensch savo nedidelėje įmonėje iš aliejinių augalų sėklų ir riešutų spaudžia aukštos kokybės aliejus. Čia viskas tebedaroma rankomis – pradedant žaliavų perrinkimu, aliejaus spaudimu nedideliais presais ir baigiant filtravimu ir išpilstymu. Šviežiai surinktos aliejinių augalų sėklos ir riešutai iš vietinių ir užjūrio ekologinių ūkių šalto spaudimo būdu perdirbami į vertingus, natūralius augalinius aliejus. Taip išlieka tiek natūralios antrinės augalinės medžiagos bei tipiškas sodrus aliejaus skonis, tiek sveikai ir subalansuotai mitybai reikalingos riebalų rūgštys. Gamtos dovana visiems, vertinantiems rinktinių ekologiškų aliejų kokybę. ************************* Palmių aliejaus sudėtis pagal riebiąsias rūgštis: 14:0 Myristino rūgštis 0,2% 16:0 Palmitino rūgštis 44,9% 16:1 Palmitoleino rūgštis 0,1 % 18:0 Stearino rūgštis 4,3 % 18:1 Oleino rūgštis 38,5% 18:2 Linolio rūgštis 11,4 % 20:0 Arachino rūgštis 0,1 % 24:0 Lignocerino rūgštis Vitaminai & Provitaminai Iš viso karotenų 47 mg / 100 g Iš viso ksantofilų 5 mg / 100g Iš viso karotenoidų 52 mg / 100g α-Tocopherol 17,6 mg / 100 g β- Tocopherol 0,5 mg / 100 g γ- Tocopherol 2,3 mg / 100 g δ- Tocopherol 0,4 mg / 100 g α- Trienol 4,1 mg / 100 g β- Trienol 1,5 mg / 100 g γ- Trienol 30,0 mg / 100 g δ- Trienol 0,5 mg / 100 g ***************** Konditerijoje plačiai naudojami hidrinti nesočiosiomis rūgštimis turtingi pigesni vietinių kultūrų aliejai (sojų, rapsų, saulėgrąžų). Jie atitinka kainos, skonio, gamybos ir laikymo kriterijus, tačiau hidrinant nesočiuosius riebalus susidaro sveikatai itin kenksmingos transriebiosios rūgštys. Vietinių gamintojų (ypač JAV) protekcionistinė veikla buvo viena priežasčių, kodėl apie palmių ir kokosų aliejus paskleista tiek moksliškai nepagrįstos neigiamos informacijos.

Prekės žymės

Kiti žmonės šią prekę pažymėjo šiomis žymėmis:

Naudokite tarpus, kad atskirtumėte žymes. Viegubomis kabutemis ('') atskirti galite frazes.